Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

אנחנו כאן כדי להגן על החדשנות והיצירתיות.

ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי לשמירה על זכויות הקניין הרוחני. צוות מסור של עורכי דין מנוסים מחויב לסייע לאנשים פרטיים ועסקים לנווט בנוף המורכב של דיני הקניין הרוחני, ולהבטיח שהרעיון החדשני או הביטוי האמנותי שלך יהיה מוגן, מוערך וממונף. עם הבנה עמוקה של ההיבטים המגוונים המאפיינים את העולם הדינמי והמתפתח של הקניין הרוחני, אנו מציעים קשת רחבה של שירותים משפטיים המותאמים לצרכים הייחודיים של לקוחותנו. בין אם אתה סטארטאפ שמטרתו להקים בסיס איתן למותג, תאגיד בינלאומי המבקש להרחיב את תיק הפטנטים, או אמן המעוניין להגן על היצירותיו, אנחנו כאן כדי להדריך וללוות אותך בכל שלב.

עורך דין לקניין רוחני עוסק בשלל הסוגיות הקשורות לנכסים רוחניים ואינטלקטואליים שאינם מוחשיים, כגון: פטנטים, זכויות יוצרים, סימני מסחר ועוד. ענף זה במשפט נוצר כדי לייצר אינטראקציה הוגנת בין היוצרים המקוריים ובין הצרכנים, תוך שמירה על האינטרסים של שני הצדדים. המכלול של דיני הקניין הרוחני בישראל מבקש לשמור על זכויות היוצרים מפני כל ניסיון של גניבה, העתקה, או כל ניצול אחר, ולאפשר לציבור הרחב ליהנות מהיצירות המקוריות בהתאם לחוק.

זכויות יוצרים

זכויות יוצרים

בתחומי עיסוק רבים (ספרות, אמנות, מוזיקה, קולנוע, טכנולוגיה ועוד) זכויות יוצרים מהוות אבן יסוד של כל תהליך יצירה. הן מעניקות זכויות בלעדיות על היצירות המקוריות. אנו יודעים להבטיח שהמאמצים הספרותיים, האמנותיים והמוסיקליים יישארו מוגנים מפני שכפול, הפצה או שימוש לא מורשה.

רישום פטנט

רישום פטנט

הפכו רעיון פורץ דרך לנכס יקר ערך באמצעות הגנת פטנט. מדובר בראיה אסטרטגית של ממציאים פרטיים, סטארט-אפים או תאגידים ותיקים אשר שומרת על התקדמותם הטכנולוגית. אנו נעזור לכם לנסח בקשות פטנט ולקדם את ההמצאות מול משרדי הפטנטים. יחד נתרגם את ההמצאה לזכות מוחשית ובלעדית.

סימני מסחר

זהות המותג מהווה נכס. סימנים מסחריים מאגנים את המוניטין של העסק ומבדילים את מוצריו ואת שרותיו מהמתחרים. בחירה, רישום והגנה על סימני המסחר מהווים חלק חשוב מהפעילות המשפטית בתחום הקניין הרוחני. אנו יכולים לעזור לכם לחזק את המותג, לבנות אמון ולהגדיל את נאמנות הלקוחות.

רישום פטנט

סודות מסחריים

המונח סוד מסחרי מתיחס למידע עסקי בעל ערך אשר מעניק לחברה יתרון תחרותי. הוא יכול לכלול נוסחאות, תהליכים, רשימות לקוחות ועוד. עורכי הדין שלנו יכולים לסייע לכם לזהות ולהגן על הסודות המסחריים, להבטיח שהמידע הקנייני ישאר חסוי ובכך לשמור על היתרון המובהק בשוק התחרותי.

מהו קניין רוחני?

בישראל, סוגים שונים של קניין רוחני מוגדרים ומוגנים על ידי מספר חוקים, בהם חוק זכויות היוצרים (תשס”ח-2007) אשר מגדיר את הזכות הבלעדית של בעל היצירה, חוק העיצובים (תשע”ז-2017) אשר קובע את המאפיינים של היצירה הגרפית ומפרט את הזכויות של הבעלים על היצירה, פקודות סימני מסחר, פקודות הפטנטים, חוק עוולות מסחריות, חוק זכויות משדרים ומבצעים ועוד. בנוסף לחקיקה ישראלית, זכויות היוצרים מוגנים בימינו גם באמצעות מגוון אמנות בינלאומיות.

תכני קניין רוחני מקנים לבעליהם זכויות בלעדיות, שבין היתר עשויות לייצר עבורם תמורה כלכלית ואף ערכית (זכויות מוסריות, לדוג’). עורכי הדין המתמחים בתחום זה עוסקים בהגנה על זכויותיהם של יוצרים, ממציאים, צלמים, מפתחים ושאר אומנים ובעלי זכות קניין רוחני.

תחום הקניין הרוחני מאגד בתוכו מגוון רב של תכנים:

יצירות מוזיקליות

יצירות גרפיות

תוכנות מחשב ואפליקציות

תוכן ויצירות ספרותיות

פיתוחים טכנולוגים

תוכן ברשתות חברתיות

תפקידם של עורכי דין המתמחים בקניין רוחני

המונח “קניין רוחני” נחשב לחדש יחסית, אך עקרונותיו החלו להתפתח עוד במאה ה-18. כך, כבר בשנת 1710 חוקק בבריטניה חוק אשר מהותו הייתה להגן על זכויותיהם של היוצרים והממציאים. אולם בעידן הדיגיטאלי, מאז ההתפתחות של רשת האינטרנט, הפך הנושא של קניין רוחני לסוגיה מורכבת במיוחד, הדורשת התמחות מעמיקה וידע בפסיקה, שמשתנה באופן תדיר.

במציאות של ימינו, כאשר התמונות, הסרטונים, קטעי המוזיקה ותכנים מקוריים מסוגים שונים הופכים ל”נחלת הכלל”, לכאורה, באמצעות העתקה פשוטה, רק עורכי הדין המתמחים בפסיקה בנושא של קניין רוחני יכולים להבטיח כי הזכויות של היוצרים לא יפגעו.

עורכי דין המתמחים בקניין רוחני מציעים שירותים בהליך רישום הפטנטים, או מדגמים, הן בישראל והן ברחבי העולם, ובייצוג בעלי זכות בקניין רוחני בערכאות משפטיות כאשר זכויותיהם הופרו.

בדומה לתכנים אינטלקטואליים כמו המצאות, פיתוחים טכנולוגיים או יצירות אמנות, גם סימני מחסר זקוקים להגנה משפטית. למעשה, רישום סימני מסחר והגנה עליהם נחשבים לאחד התחומים המרכזיים בענף קניין רוחני.